Lumeinfo

09:00 19.01.2021

Siin on kirjas mida Otepääl teha saab!

Otepää Turismiinfokeskus on kolinud Keskväljaku äärde, aadressile Lipuväljak 13.

Sellel nädalal oleme avatud K-R 11-16. Infot saab ka telefonil 7661200. 

 

 

 

 

  

Tehvandi Spordikeskuse 2,5 km pikk suusarada on nüüd ringina sõidetav (kahesuunalisi lõike enam ei ole). Rada algab laskesuusastaadionilt ja kulgeb lasketiiru kaitseseina tagant Kunimäe tõusu kaudu Hobuseraua tõusu otsa ja tagasi üle suure staadioni. Teise variandina saab sõita sprindiraja tõusuga (ringi pikkus jääb samaks aga on järsema tõusunurgaga ). Rada on vahelduva reljeefiga ja sobilik harrastussportlase tasemega suusatajatele. Sõita saab nii klassika- kui vabatehnikas. Rada on valgustatud igapäevaselt kella 21 -ni. Murdmaasuusatajatel palume staadionil lasketiiru laskejoone poolset osa mitte läbida. Rada hooldatakse igapäevaselt.

Loodusliku lumega rajalõigud – Vana lasketiiru ring,  (Tartu maratoni raja algusosa) vana lasketiiruni ja tagasi on algusosas kaetud tehislumega, ülejäänud ring loodusliku lumega. Jätkame sinna lumetootmist sobivate külmakraadide taastumisel. Põhjad on alla sõidetud ka teistel rajalõikudel mis ei kattu 2,5 km ringiga ja matkarajal. Ettevaatust! - loodusliku lumega rajalõikudel on kohati mullaseid ja heinaseid kohti. Tartu maratoni raja algusosa on valgustatud kella 21:00 – ni.

Disc-golf pargis on avatud rajad 1 – 8, korvid 9 –18 on eemaldatud. Palume suusarajal mitte kõndida!

Suusarajad on sees ka Kääriku spordikeskuses ning Tartu Maratonirajal

Otepää Winterplace Linnamäe orus on avatud iga päev kell 10-20. Avatud on tuubirajad, Zipfy kelgumägi ning pere pisematele iglukino ja tuubikarussell. Üle tee ootab oma uiskudega uisutajaid ka tasuta liuväli! 

Kuutsemäel on avatud iga päev 6 nõlvaga (Lilleoru paralleelnõlvad, Tinnujaagu, Kasemetsa, Teppani ja Õppenõlv). Samuti töötavad trahter, suusalaenutus ja ski shop! NB! Seoses lumevarude täiendamisega on teisipäeval, 19.01 suletud Lilleoru peanõlv ja Tinnijaagu, mõnusat talveilma saab nautida neljal avatud nõlval!
Väike-Munamäe mäesuusakeskuse Munaka  kõik nõlvad ja park on sel nädalal samuti avatud iga päev ja reedeti ikka ka öömägi ehk mägi ootab suusatajaid 12-22! 
Sarnaselt eelmistele aastatele on Kuutsemäel ja Munakal ühine mäepilet ning taas kehtib tavahinnakiri. Tutvu kindlasti enne külastust kodulehekülgedel või Facebookis täpsemate lahtiolekuaegade ja COVID reeglite ning soovitustega!

Loodusturism.ee matkakorraldus on igapäevaselt Otepää turismipiirkonnas valmis teenindama ettevõtete ja sõpruskondade talvepäevade sisustamist FAT tõukeratastel ja tõukekelkudelmatkasuuskadel ja matkauiskudelsoo- ja lumeräätsadel. Tegevused käivituvad hommikusel, päevasel ja ka valguslampidega õhtusel ajal. Lisaks on avatud matkavarustuse laenutus omal käel seiklejaile.

Looduse loal võetakse ka sel talvehooajal ette Otepää Pühajärvele Vabariigi pikima, kogu järve ulatuses kaldajoont 10km ulatuses kopeeriva jäämatkaraja loomise ja vajaduspõhise hooldamise. Lisaks hoitakse võimalusel töös ka varasemaid tagasipöördeid kogupikkusega 3 ja 6km.  Sarnaselt neljale eelnevale aastale soovime jäämatkarajal läbiviidavate tellimusmatkade kõrval pakkuda igal nädalavahetusel välja ka plaanilisi matkasid, kuhu saab üksi või mitmekesti, perega või sõpruskonnaga eelregistreerudes liituda.
Lisainfo matkade, rahvaürituste ja jääraja kohta: Imre Arro, 527 2701, imre@loodusturism.eewww.loodusturism.ee

Otepääl on võimalus liikuda looduses erinevatel RMK metsaradadel:
Apteekrimäe metsarada
Murrumetsa matkarada
Pühajärve matkarada
Kekkose matkarada Käärikul

Piirkonnas on 4 mobiilse orienteerumise püsirada:
Tehvandi Spordikeskuses
Kääriku Spordikeskuses
Kirikuküla
Lutsu turismitalus 

Navicupil on valminud Valgamaa spordi ja matkaradadekaart  kust leiab võimalusi iseseisvaks liikumiseks piirkonnas.

Tehvandi liikumisrajad
Kääriku liikumisrajad

Sündmused

20.01.2021 Puka Kultuurimajas kell 17.00
Quillingu töötuba
Osalustasu 1 eur .Osalejate arv on piiratud, vajalik eelnev registreerimine.
Lisainfo: kultuurimaja perenaine-kultuurikorraldaja Katrin Uffert 5553 3564

23.01.2021 Tehvandi suusarajal kell 16.45
Suusahullude 7. Öömaraton
Klassika. 35 ja 15km. Tehvandi valgustatud rajal.
Lisainfo: www.suusahullud.ee

24.01.2021 Kuutsemägi
Eesti Freestyle Noortesari I etapp: Freestyle suusatamine, lumelaud
Lisainfo: www.suusaliit.ee

 

 

 

 

Ilm Otepääl

kolmapäev
-3°/-17°
neljapäev
/-12°
reede
/-2°
Via Hanseatica