Uudised

Tartu 2024 Otepää Talveöölaulupidu 22.01.22

11:00 11.01.2022
Juba 22. jaanuaril on eestlastel ainulaadne võimalus koguneda Otepääle ühislaulma. Tartu 2024 Otepää Talveöölaulupidu toimub 22.jaanuaril algusega kell 19.00 Otepää Keskväljakul. Sündmust kannab üle ETV.
 
45 koori ja palavalt armastatud Eesti artistid laulavad tervele Eestile ühiselt Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 südames Otepääl. Esitlusele tulevad legendaarse lauluvõistluse “Horoskoop” parimad palad, mis on saatnud sadade tuhandete eestlaste elusid. Kutsume kõiki, kel laul hinges, osa võtma. Talveöölaulupidu on pühendatud kooslaulmisele, koosolemisele ja maagilisele Lõuna-Eesti talvele.
 
Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 alguseni on jäänud täpselt kaks aastat. Kutsume sestap kõiki eestlasi ühiselt pidutsema. Otepää Talveöölaulupidu on selleks sümboolselt märkimisväärne koht, sest Tartu 2024 kannab Euroopa kultuuripealinna tiitlit koos terve Lõuna-Eestiga.
Otepää Talveöölaulupidu on traditsiooniline sündmus, mis toimub seitsmendat korda.
 
Euroopa kultuuripealinna tiitli kandmine on Tartu ja teiste Lõuna-Eesti omavalitsuste suurim valdkondadevaheline koostööprojekt ning Eesti 2024. aasta tippsündmus. Tegu on Euroopa suurima kultuurisündmusega.
Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna programmi viib ellu Tartu linn koos 19 Lõuna-Eesti omavalitsusega: Antsla vald, Elva vald, Kambja vald, Kanepi vald, Kastre vald, Luunja vald, Nõo vald, Otepää vald, Peipsiääre vald, Põlva vald, Rõuge vald, Räpina vald, Setomaa vald, Tartu vald, Tõrva vald, Valga vald, Viljandi linn, Võru linn ja Võru vald.
 
Sündmus on korraldatud kõiki Eesti Vabariigi koroona eeskirju järgides. Kõik artistid ja kooride liikmed on vaktsineeritud. Palume haigusnähtude korral jääda koju.
Allikas: Otepää Kultuuriruum
Siin on turvaline
Via Hanseatica