Uudised

Järgmine Pühajärve rannakontsert Muinastulede ööl 31.08

11:00 30.07.2019

Lõuna-Eestis Pühajärve rannas alustas 20. juulil 2019 rannakontsertide sari, mille avas romantilise akustilise kontserdiga ansambel Terminaator. Laupäeval, 31.augustil kell 21:00 esinevad Pühajärve rannakohviku alal Ott Lepland & Rein Rannap.

Terminaator on Pühajärvel esinenud iga-aastasel jaanitulel ja teinud seda rokigrupile omaselt väga suurelt - võimendatud muusikainstrumendid, efektne püroshow ja nii edasi. 20. juulil tegi ansambel 180-kraadise kannapöörde, ning akustilises võtmes tulid esitlusele bändi ilusaimad hittlood, teiste seas "Ütle Miks", "Muinasjutu Mets" ja "Kaitseta". 

Pühajärve rannakohviku juures toimuv kontserdisari toob lisaks Terminaatorile augustis muinastulede ööl Lõuna-Eestisse Rein Rannapi ja Ott Leplandi. Kontserdil saab kuulata maestro Rannapi varasemat loomingut, mis koostöös Leplandi ja teiste muusikutega on saanud täiesti uue kõla. Lood balansseerivad 1970ndate roki, tänapäevase popmuusika, lüürilisuse ning huumoriga vürtsitatud teatraalsuse vahel.   

Pühajärve rannas ja uues rannakohvikus toimub teist korda Pühajärve Muinastulede öö. Ootame kõiki 31.augustil Pühajärve randa, et süüdata üheskoos lõkked ja näha ka teisi lõkkeid süütamas. Lisaks imeilusale muusikaelamusele dekoreeritakse pühajärve rand ja park valgusehteisse. Kõik külalised on teretulnud süütama oma lõkke, küünla või märgutule.

Muinastulede öö on rohkem kui 25 aastat tagasi alguse saanud traditsioon. "Kunagi nimetati rannaäärseid märgutulesid iilastuledeks, eelkõige Eesti saartel. See oli tuli, mis süüdati rannas hilja peale jäänud paadimeestele. Iilane ehk tulemees sai tule hoidmise eest igalt tule juurde saabunud paadilt sada räime. Seda korda ja kohustust järgiti sadu aastaid, sest oli nii meremeeste ellujäämiseks kui ka rannakülade kestmiseks oluline."

Ala avatud alates kell 20:00.
Pilet Pühajärve Muinastulede ööle maksab eelmüügist vaid 15€.
Alla 11-aastastele on sissepääs tasuta. Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal.

Allikas: FB Pühajärve Rannakohvik
Via Hanseatica